Zakładanie i utrzymanie trawników – powierz to specjalistom

11 grudnia 2018

Schludny trawnik wspaniale komponuje się z całością posesji i wygląda stylowo. Na szczęście można skorzystać z usług przedsiębiorstw, które kompleksowo zajmują się zakładaniem trawników. Kto korzysta z ich oferty i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – trawniki siane czy z darni?

Usługi związane z pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. zarządy dróg i zieleni, firmy prywatne, ogrody pałacowe czy organy publiczne, które muszą zatroszczyć się o ogromne powierzchnie posesji. Do ozdobienia trawnika stosuje się wiele rodzajów roślin, do których zaliczamy kostrzewę trzcinową, życicę trwałą czy wierzchlinę łąkową. Ogromną popularnością cieszy się także trawa rozkładana, która pozwala na błyskawiczne urządzenie estetycznej posesji. Jaki typ trawy zastosować? Wybór powinien zależeć od wielkości przestrzeni, oczekiwanych rezultatów oraz rodzaju posesji. Gatunki rozkładane sprawdzają się nawet w przypadku pochyłej powierzchni.

Zakładanie i utrzymanie trawników – siewniki i koparki

Przedsiębiorstwa zajmujące się utrzymaniem trawników stosują specjalistyczne narzędzia, które pomagają przeprowadzić niezbędne prace. Zalicza się do nich np. kosiarki samojezdne, agregaty, wozidła oraz wiele innych praktycznych maszyn. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników odbywają się zdecydowanie sprawniej. Bardzo istotne jest również nawadnianie trawnika, które często odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych linii kroplujących. Firmy zajmujące się pielęgnowaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak mróz lub działalność zwierząt. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można włókowanie, zwalczanie mchów czy skaryfikację, trawnik znowu wygląda pięknie.