księgowość Katowice, usługi księgowe Katowice

Zamiast księgowej – o nowoczesnej księgowości

10 września 2019

Zasadniczym filarem działalności gospodarczej jest księgowość. Dba on o poprawne wystawianie rachunków, płacenie danin publicznych, rachunki całego przedsiębiorstwa. Czy lepiej zatrudnić specjalistę na oddzielne stanowisko, czy jednak sprawdzić ofertę tzw. sieciowego biura rozliczeń?

Czym charakteryzuje się pełna księgowość

Kiedy dopiero zaczynamy prowadzenie firmy, lepiej wybrać usługi zewnętrznego biura. Takie podmioty pokażą jak otworzyć firmę, czy pozyskać finansowanie z Unii Europejskiej czy urzędu pracy. Prowadzą one księgi przychodów i rozchodów, rejestry VAT, wykonują sprawozdania finansowe oraz troszczą się o zagadnienia odprowadzania należności. Powierzenie finansów naszej działalności biurom zewnętrznym jest tańsze niż zaangażowanie etatowego pracownika, więc kalkuluje się też z finansowego punktu widzenia.

Jakimi czynnikami sugerować się wybierając ofertę księgowości?

Podczas gdy tego rodzaju podmioty oferują pośrednictwo przed urzędami, my możemy skoncentrować się na rozszerzaniu interesu. Na rynku rozwijają się rodzinne biura rachunkowe oraz tzw. sieciówki, działające w całym kraju, zapewniające księgowość zarówno w Katowicach, Warszawie, Poznaniu oraz w małych miastach. Najlepiej zaufać sprawdzonej księgowej, rekomendowanej przez innych klientów. To gwarantuje, że nasze sprawy budżetowe są zabezpieczone i zgodne z najnowszymi przepisami.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]