Garnitur czy smoking? Co warto wiedzieć o męskiej modzie ślubnej

23 września 2018

Ceremonia ślubna to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego nowożeńcy zwracają ogromną wagę do oprawy wesela. Ważną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale również pan młody powinien wyglądać modnie i elegancko. Męska moda weselna ma wiele twarzy.
Panowie nie są obecnie skazani na jeden typ garnituru, a moda męska ślubna ulega podobnym przemianom, co damska. Klasyczny strój z pewnością odda powagę chwili, lecz często wzbogaca się go graficznymi bądź folkowymi elementami. Należy pamiętać, że garnitur czy frak powinien pasować do osobowości pana młodego, aby nie czuł się on w nim nieswojo.

Męska moda na ślub – współczesne trendy

Marynarka, spodnie garniturowe, koszula, krawat… nawet prosty strój pana młodego zawiera wiele elementów. Jednym z nich, który ostatnio wraca do łask i ślubna moda męska nie mogłaby się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Wygląd modnej kamizelki nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować barwą z tkaniną garnituru. Jeśli chodzi o garnitur, coraz modniejsze stają się zestawy w kratę, nawiązujące do stylu retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Wesele w klimacie boho lub rustykalnym będzie idealną okazją na pokazanie się w kraciastym garniturze. Kolejnym modnym dodatkiem będą szelki – czarne lub brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie szukać inspiracji?

Dobór elementów ubioru ślubnego może wydawać się skomplikowanym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą portale internetowe w całości poświęcone przygotowaniom do ślubu i wesela, ukazujące najnowsze trendy oraz pełne porad dla przyszłych małżonków. Ślubna moda męska zajmuje pokaźną część wspomnianych serwisów.