Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

18 marca 2019

Najważniejszym motywem, przez który na witrynę online może zostać zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie odbiorców na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie ogromnej liczby odsyłaczy kierujących ruch na naszą witrynę internetową. Manipulują one miejscem strony w wyszukiwarce i przez to przekraczają normy naturalnego linkowania ustalone przez koncern Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie artykułów marketingowych naszpikowanych wieloma odnośnikami. Występuje też proces sprzedaży linków, co jest zakazane. Gdy nieuczciwe praktyki zostaną odkryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się z gwałtownym obniżeniem jej lokalizacji w przeglądarce, nawet o 50 podstron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że jeśli na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o odtworzenie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie zapewnia stuprocentowego powodzenia. Jeśli pragniemy zwiększyć szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – skierujmy swoje kroki do profesjonalnej firmy pozycjonującej. Profesjonaliści momentalnie ustalą prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie renomowanym firmom.