okiennice wewnętrzne shutters, shuttersy na oknach

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

8 sierpnia 2020

Planując aranżację wnętrza, z rzadka przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. Zazwyczaj decyzja pada na szablonowe aranżacje, czyli firany i zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych typu shutters

Nadrzędną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, dzięki czemu można łatwo je ustawić pod rozmaitymi kątami, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, jak również z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters instaluje się głównie na oknach, niemniej jednak doskonale sprawdzą się także na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większa część z nas na pewno kina bądź ekranu telewizora, gdyż te okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w RPA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Atuty wewnętrznych okiennic shutters

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters wspaniale wyglądają, mają one też zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie regulować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie szykowny wygląd, zatem zwiększają wartość posesji. Trzeba dodatkowo uwydatnić, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez pomocy sznurów, co właściciele psotnych zwierząt czy rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające żyłki, uznają na pewno za spory atut.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]