Czy warto mieć w mieszkaniu biokominek wolnostojący?

5 marca 2020

Gdy przybliżają się chłodne miesiące nierzadko marzymy o tym, aby ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, iż mieszkając w mieście jest to niewykonalne, bo w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie pasują biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to świetne rozwiązanie dla mieszkań, luksusowych hoteli czy loftów. Nie wymagają podłączenia do komina, ponieważ używane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, z tej przyczyny ich mycie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, ważne tylko, by zagwarantować mu odpowiednią cyrkulację powietrza, bo spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się zima albo jeśli zechcemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu schować do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, w szczególności tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one też niezwykle stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie produkuje tak dużej dawki ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego zalety estetyczne powodują, że jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dostosujesz do każdego wystroju wnętrza

Rozmaitość biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dopasować do praktycznie każdego stylu wnętrza. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych kolorach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim wyglądem standardowy kominek. Ci, którzy umeblowali mieszkanie w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o jajowatym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są modele w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz pokaźne biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są wyposażone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są popularni i szanowani projektanci.