Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

22 grudnia 2020

Problem pułu zawieszonego w powietrzu dotarł już do świadomości każdego Polaka i coraz rzadziej jest lekceważony. Obywatela naszego kraju zauważyli, że czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma spory wpływ na nasze samopoczucie. Dopóki nie zostaną wdrożone systemowe rozwiązania, każdy może zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość na krajowym rynku

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie występowania dużej kondensacji PM10 oraz PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych schorzeń układu oddychania narażeni są w szczególności mieszkańcy metropolii i terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery ogromne ilości tych pyłów. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na naszym rynku – oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak m.in. Airdog, Wood’s bądź Meaco, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów. Co interesujące, poza eliminacją z atmosfery zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one też inne przydatne funkcje.

Detekcja CO2 oraz nawilżanie – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, dlatego bez trudu kupimy urządzenie odpowiednie do określonej objętości mieszkania. Są to urządzenia niezbyt duże, więc bez wysiłku można przesunąć je pomiędzy pokojami. Poza eliminowaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one też zarazki oraz grzyby, które mogą powodować liczne reakcje alergiczne bądź choroby, jak również niebezpieczny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym umożliwia niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy posiada też sensory alarmujące o obecności dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się głównie osobom podatnym na alergie.