Funkcje stolika kawowego

5 października 2021

Sprawdź, gdzie kupić nowoczesny stolik kawowy.

Stolik kawowy jest istotnym meblem, z którego wciąż korzysta się w większości polskich mieszkań, choć niekiedy zdarza się, że poniektórzy architekci wnętrz czasami marginalizują go w aranżacjach. Nic w tym dziwnego, gdyż łączy on w sobie nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną.

Zastosowanie stolika kawowego

Większość czasu spędzamy w pokoju dziennym. Tutaj odprężamy się, podejmujemy gości, oglądamy seriale, czytamy czasopisma, także tu notorycznie również jemy. Oczywiste jest więc, iż meble użyte do aranżacji salonu muszą tworzyć przestrzeń, która daje poczucie bezpieczeństwa, ale która też nie obniża jej użyteczności. Stolik kawowy, jak sama nazwa podkreśla, służy w zasadzie jako mebel, na którym stawiamy kubki z herbatą czy kawą oraz ciasta, nie tylko wówczas gdy podejmujemy gości, ale też kiedy relaksujemy się w gronie najbliższych. Druga funkcja, jaką pełni stolik kawowy to miejsce trzymania przydatnych sprzętów i drobiazgów, po które często sięgamy, przykładowo pilota do telewizora, telefonu, chusteczek higienicznych czy magazynów, które w danym momencie czytamy. Jest to również powierzchnia, gdzie można łatwo ułożyć niewielkie dekoracje, jak potpourri z suszonych kwiatów czy tealighty.

Designerski stoliki kawowe – znajdziesz do dowolnego stylu aranżacji wnętrz

Pomimo swoich kilku funkcji stolik kawowy powinien być w pewnym sensie nie rzucający się w oczy, a więc odpowiednio dopasowany w aranżację salonu. Jest to z reguły nieduży mebel – ma przeważnie 40 cm wysokości, dlatego że nie może zasłaniać przestrzeni salonu, ale także umieszczone na nim kubki z napojami czy przedmioty muszą być na wyciągnięcie ręki osób, które z niego korzystają. Nowoczesne designerskie stoliki kawowe tworzone w studiach nagradzanych projektantów doskonale konsolidują w sobie rolę dekoracyjną i użytkową. Rozpiętość kształtów takich stolików kawowych powoduje, iż kupujący bez trudu odnajdzie model pasujący do loftu, stylu vintage bądź paryskiego. Warto zamówić meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z drewna litego, co daje gwarancję, że będą nie tylko doskonale wyglądać, ale będą też wytrzymałe.

Kontakt:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]