Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu – oczyszczacz powietrza z jonizatorem

19 czerwca 2019

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie świeżości wywołują jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, korzystnie wpływają na nasze środowisko i samopoczucie oraz tłumią przykre zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić na skutek wyładowania elektrycznego, wpływu silnego pola magnetycznego bądź emitowania ogromnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak telewizory, komputery czy kopiarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać szkodliwe wirusy i mikroorganizmy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w placówkach oświaty, biurach, instytucjach publicznych czy szpitalach, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.