Kiedy wybrać roletę ścienną?

23 października 2018

Marzysz o roletach w Twoich pokojach, jednak sprawa wygląda na przegraną, ponieważ nie można ich umocować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi w Twojej sytuacji stworzono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na ścianie lub suficie. Czy warto zdecydować się na ten rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant produkowany z gładkiej tkaniny. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza część światła do pomieszczenia, a jednocześnie chroni przed przesadnym rozgrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Zaletą tych rolet jest nieskomplikowany montaż na suficie albo ścianie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub ani szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają przewiercenia 2-ch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Kolejną, kluczową różnicą między roletami ściennymi i okiennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej roleta przylega do okna, tym bardziej osłania przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, dlatego najlepiej montować je w mieszkaniach, do których powinno wpadać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień i noc. Tutaj poziom przenikalności światła jest proporcjonalny od gęstości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki konstrukcji z skrzyżowanych pasów, sprawia, iż odnajdą się w stylowych, nowoczesnych wnętrzach. Rolety dzień i noc wytwarza się w wariancie okiennym i ściennym. Zależnie od potrzeb czy typu okna można wybrać jedną z tych opcji. Roletyścienne dzień i noc rekomendujemy w szczególności do nietypowych okien, z wieloma kwaterami.