Lampa solna – delikatne i kojące światło

23 grudnia 2022

Jeśli chcesz kupić lampy solne, skieruj się tutaj.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po Polsce, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale również inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne są ładne i łatwo dopasujemy je do aranżacji mieszkania, bo występują w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma brył kamiennych o takich samych kształtach ani siatce krystalizacji. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne formy, np. kuli albo piramidy.

Lampy solne – z ich pomocą szybciej się zrelaksujesz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. osobom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie emitują te lampy, jest kojące i przyjemne, zatem zaleca się nabycie ich ludziom cierpiącym na stres albo bezsenność, dlatego że dzięki nim można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniczki na bibeloty i prześliczne świeczniki, a pokaźne bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji mieszkań.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]