Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

17 grudnia 2019

Jeśli potrzebujesz listwy podłogowej, odwiedź tę stronę

Z pozoru są mało znaczącym detalem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]