Niezbędny element wyposażenia salonu – stolik kawowy

10 października 2020

Dobry stolik kawowy powinien być estetyczny w użytkowaniu i funkcjonalny. Warto też pamiętać, iż jest to ciekawy detal wystroju salonu. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród kilku modeli stolików. Który jednak będzie najlepszy?

Jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

Podczas zakupów stolika warto rozważyć parę kwestii. Czy codziennie pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać książki lub gazetę? W jakim stylu jest utrzymane wnętrze domu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może pomóc nam w podjęciu decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko efektywnie wykorzystać niedużą przestrzeń mieszkania, ale też w prosty sposób podtrzymać w nim porządek. Można przemyśleć również zakup stolika ze zsuwanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad kupnem stolika z kolistym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i wspaniale się prezentują.

Uznaniem mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać jeden pod drugi. Ponadto modele o kształcie hexagonu można bez ograniczeń składać z dowolną liczbą modułów. Z kolei osobom, które często pijają kawę w dużym towarzystwie, poleca się ławy oraz stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie doskonałym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to warto rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanego z palet. Ciekawą alternatywą jest użycie drewnianego pieńka czy zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, a więc mniej więcej 45-50 cm. Jeżeli chcemy postawić go z boku szezlonga, to optymalnie musi sięgać do podłokietnika.