Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

16 października 2019

Społeczeństwo pomału zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: pyłki kwiatów, roztocza, spaliny samochodów, sadzę czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczaczy powietrza?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – atuty

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w użyciu oraz energooszczędne.