Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

7 lipca 2019

Jeśli poszukujesz paneli drewnianych, kliknij tu

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z paczki – najlepiej zrobisz, czekając kilka dni – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pokoju. Przed pracą, upewnij się, czy nie są zepsute, bowiem później możesz mieć problemy z ich zwrotem. Zadbaj też o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – tak, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Należy zatem zapewnić im odstępy przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]