Rolety dzień i noc – dla fanów pełnej kontroli

22 września 2018

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To również doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Szerokie spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.