Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

18 czerwca 2019

Nie masz pomysłu na modne i nowoczesne zaaranżowanie swojego mieszkania? Jeden, niezbyt kosztowny produkt może zupełnie przeobrazić styl i wygląd pomieszczenia. To wewnętrzne rolety okienne. Dzięki tej przesłonie możesz dodać kolorytu dowolnym pomieszczeniom albo nadać im intymnego i przytulnego charakteru. Specjalista z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień noc doradzi, jak podjąć właściwe, zakupowe decyzje.

Jak wybrać rolety okienne?

Okiennych rolet wewnętrznych jest wiele modeli. Można je podzielić według różnych klasyfikacji. Jeśli chodzi o tworzywo, to są rolety materiałowe wykonane z nowoczesnych tkanin o różnym zakresie przepuszczania światła. Zazwyczaj jest to prosty do czyszczenia oraz wygodny w utrzymaniu poliester.
Z uwagi na przeznaczenie można sklasyfikować rolety na okienne i ścienne. Kolejne zróżnicowanie to poziom zaciemnienia. Tutaj niezwykle popularnym rodzajem są rolety dzień i noc typu 100% zaciemnienia bądź zebra.
Następny podział to rolety standardowe lub na wymiar. Ten drugi typ jest zalecany do okien o niekonwencjonalnych rozmiarach, z dużą liczbą modułów lub wieloma dekoracyjnymi detalami. Jeśli idzie o wzornictwo, to design rolet jest zgodny z bieżącymi, wnętrzarskimi trendami.

Czy rolety okienne są tanie?

Z uwagi na fakt, iż rywalizacja na rynku rolet jest ogromna, podobnie jak stale rosnące grono producentów, obecnie rolety możesz nabyć w nad wyraz atrakcyjnych cenach. Regularna cena jest niewysoka, a do tego zdarzają się także promocje i akcje specjalne, kiedy roletę udaje się kupić z dodatkową zniżką. Rolety okienne są tanie i zasadniczo na każdą kieszeń.
Bogata kolorystyka, nowoczesne projekty i bezinwazyjny montaż sprawiają, że taka osłona na okna cieszy się coraz większą popularnością. Cena w porównaniu do długiej żywotności i jakości rolety jest bardzo atrakcyjna, stąd nie brakuje miłośników takiej koncepcji na aranżację wnętrz.