W jakim wnętrzu sprawdzą się rolety podgumowane?

18 października 2018

W upalne dni w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed wyjściem z domu zaciągnij okna roletą podgumowaną i po powrocie raduj się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, idealnym do relaksu. Ten rodzaj rolety w 100% nie przepuszcza światła słonecznego. Jak działa roleta podgumowana? W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Zalety rolet podgumowanych

Największą zaletą rolet podgumowanych jest to, iż powodują one pełne zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie nagrzewa. Szczególnie latem zachowanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzatora, to kup ten model rolety. Rolety podgumowane najczęściej są montowane we wnętrzach, takich jak łazienka czy kuchnia, ale także w silnie nasłonecznionych pokojach. Nic nie przeszkadza, żeby były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Roleta podgumowana zwykle dostępna jest w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli musisz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten rodzaj spisze się doskonale. Także pokoje, w których szukasz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet oraz salon, to znakomite pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do innych elementów pokoju lub zdecyduj się na barwę w zupełnie kontrastującą z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko jest zależne od Twojej kreatywności i koncepcji ich wykorzystania.