Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

27 marca 2024

Sprawdź, gdzie zamówić okiennice wewnętrzne shutters.

Projektując aranżację pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na okna. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, a więc zasłony oraz firany, które nieraz łączone są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Cechy charakterystyczne okiennic ozdobnych typu shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się i można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji lokatorów. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), a także z drewna. Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, jakkolwiek bardzo dobrze sprawdzają się także na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w naszych domach widuje się wciąż sporadycznie, ale gros z nas na pewno w kinie lub w telewizji, gdyż tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w RPA i w Nowej Zelandii.

Atuty wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko znakomicie się prezentują, lecz mają również praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie elegancki wygląd, w wyniku czego wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Należy też uwydatnić, iż nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci czy właściciele psotliwych zwierzaków, które mogłyby wplątać się wiszące żyłki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]