Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

21 czerwca 2023

Shuttersy w sypialni. Dowiedz się więcej na skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okna można wykorzystać też w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a równocześnie pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż modne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, mają podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie ludzie spędzają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. W związku z tym wypada zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie wygodne. Swoboda zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co umożliwia m.in. częściowe jego ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć film.

Shuttersy w sypialni – niezwykle łatwa konserwacja

Swoboda regulacji przenikania światła do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże również z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która ma jak powszechnie wiadomo ogromny wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Poza tym shuttersy tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich konserwacja jest nadzwyczaj prosta i trwa wręcz parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]