akcesoria do alkoholu

Akcesoria do alkoholu – co będzie Ci potrzebne?

7 stycznia 2019

Domowy wyrób alkoholi, kiedyś nader popularny, dziś wraca do łask. Do poszukiwań skłaniają nas zarówno względy finansowe (nalewki przyrządzane na własną rękę są znacznie tańsze niż te ze sklepu), ale także możliwość wytworzenia napojów według własnych upodobań, chęć eksperymentów oraz zadowolenie jakie płynie z picia swoich alkoholi. Gros osób, które na własną rękę sporządzają domowe napoje, wybiera cydr, piwo, wino lub nalewki, acz nie brakuje też miłośników domowego samogonu. Jednak niezależnie od tego, w których alkoholach się specjalizujemy, powinniśmy zaopatrzyć się w stosowne akcesoria.

Które akcesoria do alkoholu są najistotniejsze?

Produkcja alkoholu w domu nie byłaby możliwa bez naczyń i akcesoriów do fermentacji – specjalnych korków, balonów, pojemników czy rurek. Ponadto, do każdego rodzaju alkoholu wymagane są inne akcesoria – dla wina jest to między innymi prasa do owoców, a w przypadku piwa – kotły i chłodnice. Do rozlewania alkoholi niezbędne są z kolei takie akcesoria jak korkownica lub kapslownica. Na tym jednakże lista potrzebnych akcesoriów się nie zamyka, gdyż butelki z alkoholem wypada stosownie oznaczyć.

Akcesoria do alkoholu – kapturki termokurczliwe oraz etykiety

Etykiety na bimber lub pozostałe domowe alkohole jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Znacznie przyzwoiciej będą jednak wyglądać butelki z dekoracyjnymi etykietami na wódkę oraz zabezpieczającymi korek kapturkami, które bez wahania możemy podarować najbliższym jako prezent lub zaserwować w trakcie towarzyskich imprez. Szczególny wariant takich dodatków to etykiety weselne, które służą do dekorowania nie tylko na własnych alkoholi, ale też tych nabytych w sklepie i podkreślić tym samym charakter bankietu.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]