Antena naziemna – cechy charakterystyczne

8 listopada 2019

Jeśli chcesz zamówić antenę naziemną, koniecznie wejdź na www.telmor.pl

W ogromnej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się niepotrzebnym gadżetem, trzeba zainwestować również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena telewizyjna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest dziś naprawdę duży. W sklepach dostępne są pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się również wyjątkową wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Należy wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na bardzo dużo uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]