Antena satelitarna – co to takiego?

22 marca 2021

Kup antenę satelitarną.

Znaczna część z nas ma we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy od czasu do czasu obejrzeć ciekawy serial lub talk-show telewizyjny. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment zakupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która często określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Za sprawą anteny SAT można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część odbiorców w miejsce kablówki . Jest to wynikiem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyróżnia się kilka rodzajów anten SAT. Zakupić można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju odznaczają się określonymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment najczęściej użytkownicy wybierają jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia produkowane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania niekorzystnych warunków pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie mogła służyć długo.

Co obok anteny SAT jest niezbędne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem niezbędnym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba także wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający pojedyncze pasmo), kabel antenowy i odbiornik satelitarny.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]