Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

12 grudnia 2018

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie spać ani jeść, gdy przeszkadza im gromadzący się katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Zalegający katar może prowadzić do powikłań, a po nadkażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w groźniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina przesuwa się po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar jest zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak odciągać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Jest kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do nosa, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie wciąga katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach bardzo popularny jest natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

Takie rozwiązanie może budzić zdziwienie wielu rodziców. Tymczasem jest to znacznie wydajniejsza metoda niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu flegmy 0,9% roztworem soli. Po usunięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie błony śluzowej nosa dziecka uszkodzonej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).