Biżuteria z ametystami

14 września 2018

Chcesz zamówić ametysty? Wejdź na www.ametysty.com.pl

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Brazylii, Kanadzie, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Dziś, znajdziesz go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. W celu rozświetlenia cery, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.