Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – od XIX wieku do dziś

18 września 2018

Jeśli chcesz kupić biżuterię Swarovskiego, zobacz tutaj

Kryształy wyglądają naprawdę świetnie, ale nie każdy może sfinansować ich kupno. Szczęśliwie w sklepach złotniczych znajdziemy również tańsze odpowiedniki tych minerałów. Największym uznaniem cieszą się bez wątpienia kryształki Swarovskiego. Tradycja ich produkcji sięga XIX wieku, gdy Daniel Swarovski opatentował maszynę do szlifowania szkła ołowiowego. Aktualnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego znana jest w prawie wszystkich państwach. A kryształki spotyka się tak w pierścionkach, jak i smartfonach czy też na butach.

Jak wytwarza się biżuterię z kryształkami Swarovskiego?

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło ołowiowe. Technika ich wyrobu jest pilnie strzeżona – wiadomo jedynie, iż stosuje się w tym celu specjalne urządzenia, zaś cały proces odbywa się w dużej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego waży znacznie mniej od autentycznego kryształu. Wśród innych produktów wyróżnia się przede wszystkim starannym szlifem – z pozoru przywodzi na myśl naturalne minerały.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – co możemy kupić?

Firma produkuje również wiele produktów – sprzedaje kryształki producentom elektroniki lub lamp. Należy także dodać, iż Swarovski jest dostawcą akcesoriów optycznych oraz odblasków – na przykład tych, jakie wykorzystywane są w krajowych tablicach drogowych. Jednak to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki czy broszki – są flagowym i najbardziej dostępnym produktem tej firmy. Można je nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, które posiadają zdecydowanie największy asortyment.