bryczesy, spodnie bryczesy

Bryczesy – zapewnij sobie komfort jazdy

1 stycznia 2019

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, sporych wyrzeczeń i ogromnych pokładów cierpliwości, ale też odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i ciasne, a przy tym nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich należy sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych materiałów zapewniających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również łydki i uda, bądź kolanowy. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one być wyposażone w warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny podczas jazdy. Ważne są również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek i liczne kieszonki.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]