Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

19 grudnia 2018

Zamów sztylpy skórzane na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach głównie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są więc polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]