Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

23 października 2020

Jeśli chcesz nabyć części do Citroena, odwiedź tę stronę

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez rodzimych kierowców. Jej samochody w Polsce są cenione z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za znaczną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C-Elysse, C4, C5, C6, Nemo, Xantia, Xsara i Saxo. Oczywiście, tak jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, więc właściciele samochodów od francuskiego producenta powinni być gotowi na to, iż z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części do Citroena, które często kupujemy

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy i olej silnikowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy ignorować, potrzebują również elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie łatwo i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, częstokroć pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co negatywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne winni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne części można zamówić online.

Kontakt:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]