Czy bagażnik bazowy można kupić do każdego modelu auta?

5 maja 2020

Więcej o bagażnikach bazowych na http://bit.ly/31xYQzQ

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić przede wszystkim narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu pasującego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem rowery, SUPy czy narty. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]