Czy warto używać wielorazowych masek na twarz?

17 maja 2020

Jeśli chcesz zamówić maskę na twarz, skieruj się tu

Jeszcze do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się jedynie z medykami czy też gromadami turystów zwiedzającymi nasz kraj. W ostatnich tygodniach z uwagi na pojawiające się okresowo groźne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, jednorazowe maseczki na twarz oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków noszone codziennie.

Po co nam maska ochronna na twarz?

Maski na twarz przykrywają usta i nos, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo dostania się bakterii i wirusów do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maski zaopatrzone są w przezroczystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która całkowicie ochrania twarz, a przede wszystkim oczy, przez które również może dojść do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być stosowane przez pielęgniarki, lekarzy czy policjantów, którzy są na co dzień narażeni na ciągłą, bezpośrednią styczność z osobami aktywnie zarażającymi. Pozostałym ludziom takie maski przydadzą się do osłony przed niebezpiecznymi wirusami podczas pracy lub korzystania z komunikacji miejskiej. Stało się to wręcz przymusem w czasie zagrożenia zachorowaniem na niezwykle groźnego koronawirusa COVID-19.

Jaką maskę ochronną wybrać do powszedniego zastosowania?

Maski powinny być wygodne i zapewniać swobodne oddychanie. Maska powinna mieć styczność ze skórą włącznie nie drażniącą warstwą materiału, przykładowo bawełny. Zaleca się wybierać maseczki na twarz, które szyte są z stosowanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem są ozonowane. Niektóre maseczki można wykorzystywać wielokrotnie, rzecz jasna pod wymogiem trzymania się wytycznych zawartych w załączonej do opakowania instrukcji.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]