Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

15 grudnia 2018

Znajdź mydło antybakteryjne

Na każdym cm2 skóry dłoni może bytować nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się wirusy, pasożyty i bakterie, które powodują groźne schorzenia. Z tego powodu higiena rąk jest niezbędna. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Zazwyczaj to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w różnych sferach życia. Często wykorzystywane jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu potraw z jajek, mleka oraz mięsa (głównie z drobiu), gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają też postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]