Drzwi wejściowe drewniane – standardowe, dwuskrzydłowe i na wymiar

22 kwietnia 2023

Dowiedz się, gdzie zamówić drzwi drewniane.

Drzwi wejściowe wykonują sporo zadań – strzegą przed wtargnięciem złodziei, chronią dom przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz izolują od zgiełku docierającego z ulicy. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Z jakiego powodu warto wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne drewniane – wytrzymałość oraz komfort cieplny

Zakup drzwi zewnętrznych to jedna z najpoważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi wejściowe od lat cieszą się ogromnym uznaniem, z uwagi na swoje właściwości i solidność. Naturalny surowiec wygląda wspaniale i można go wykończyć na przeróżne sposoby. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne wyróżniają się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, że opłaty za ogrzewanie nie są zbyt wysokie, a mimo wszystko w mieszkaniu panuje komfort cieplny. Kupując drzwi do domu warto rozważyć modele o grubości 92 mm albo 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości dużym powodzeniem cieszą się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna klejonego trójwarstwowo – nie wykrzywiają się i ciężko je uszkodzić, toteż świetnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

A może drzwi drewniane dwuskrzydłowe?

W sprzedaży znajdziemy także drzwi drewniane na wymiar, które są konieczne w razie posiadania nietypowych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to oferta dla osób, którym zależy na niesztampowym designie. Jeżeli szukamy drewnianych drzwi dwuskrzydłowych na wymiar, należy zlecić ich produkcję firmie, która realizuje spersonalizowane projekty na zamówienie, a zarazem daje kilkuletnią gwarancję na swoje produkty. W drzwiach drewnianych można umieścić wspaniale wyglądające szyby, na przykład ornamentowe. Kupujący mogą również wybierać spośród wielu typów szyldów. Niezależnie od zalet estetycznych, trzeba także zaakcentować pozostałe atuty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Ciężko je wyłamać, ponieważ w dzisiejszych czasach często wyposaża się je w systemy antywyważeniowe. Zapewnia to domownikom wysokie bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe posiadają również wielopunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg aluminiowy lub drewniany. Aby zabezpieczyć powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, w trakcie ich wytwarzania wykorzystuje się lakiery najlepszej jakości.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]