Dużo trenujesz? Rób to w odpowiednich butach sportowych

22 października 2021

Potrzebujesz butów sportowych? Skieruj się na tę stronę.

Codzienny jogging, ćwiczenia na siłowni czy udział w sportach zespołowych nakłaniają do tego, aby odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie należy przez długi okres wykonywać w zwykłych butach, stąd tak kluczowe jest zaopatrzenie się w obuwie sportowe.

Obuwie sportowe to lokata w lepsze rezultaty sportowe i zdrowie

Większość z ludzi kojarzy obuwie sportowe głównie z wygodą chodzenia w nich oraz interesującym wzornictwem. Nie dostrzegamy ich charakterystycznych cech, jednak instynktowne odczuwamy, iż stopy czują się w takich butach najlepiej. Właśnie dlatego obuwie sportowe nierzadko wykorzystujemy również w czasie pracy, szczególnie, jeśli jest to profesja, w którym przez długie godziny stoi się albo chodzi – dostrzegamy je na nogach wykładowców, dentystów czy pracowników sklepów. Tymczasem w przypadku sportowców noszenie butów zaprojektowanych do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko osiąganie lepszych wyników, ale też ograniczenie groźby możliwych urazów. Wysokie obuwie do koszykówki ochrania kostkę oraz goleń graczy od potencjalnych urazów podczas wyskoków, spody obuwia do tenisa są dostosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, korki do piłki nożnej gwarantują graczom przyczepność i umożliwiają błyskawiczną zmianę pozycji tak na trawie, jak i sztucznej pokrywie boiska, tak samo jak obuwie halowe ułatwia przemieszczanie się po parkiecie. Buty sportowe są wobec tego inwestycją w lepsze rezultaty sportowe i w zdrowie.

Kiedy powinno się wymienić buty sportowe?

Jeśli dla uprawianej przez nas dziedziny sportu zaprojektowano dedykowane obuwie, nie należy zastępować go uniwersalnymi trampkami. Nawet tak łatwa czynność jak jogging w niedostosowanych butach z marketu może doprowadzić do urazów. Nie warto także oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższy koszt mają wpływ dekady poświęcone przez firmy na badanie mechaniki konkretnego sportu i ulepszanie technologii produkcji takich butów. Buty uszkodzone bądź noszące widoczne oznaki zużycia, powinno się szybko zamienić na nowe, bowiem zapewne nie spełnią one już swoich zadań, co także może spowodować kontuzje w czasie treningów.

Kontakt:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]