Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

21 stycznia 2020

Kawa kapsułki. Dowiedz się więcej na http://tinyurl.com/y9mqgq3h

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – aromatyczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to także nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić kompatybilne kapsułki.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]