Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

11 grudnia 2021

Więcej szczegółów o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych zwolenników. Dzisiaj jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Trieste, Roma i Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, suszonych owoców czy czekolady. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje również polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Chocolate oraz Carmel.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą przeważnie 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla nabywców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy klient ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]