Kolczyki z kamieniami na każdą kieszeń

25 czerwca 2020

Zobacz, gdzie nabyć kolczyki z kamieniami, wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Mimo, że biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki lub wisiorki. Minerały są w stanie zupełnie zmienić wizualne walory biżuterii – inny charakter mają wszak kolczyki z topazami, inny natomiast te ozdobione bursztynem. Jakie pierścionki i kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Które Minerały stosowane przez jubilerów są naturalne, a które są syntetycznymi odpowiednikami? To potrafi zadziwić – przede wszystkim czytelników, którzy nie znają się na złotnictwie.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Warto wspomnieć, iż duża część surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które powstają z wapnia oraz cyrkonu, a różne barwy zawdzięczają tego typu dodatkom, jak chrom albo kobalt. Poza cyrkoniami, kamieniami syntetycznymi są też kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami – topazy czy bursztyn

Jubilerzy o wiele częściej stosują jednak minerały szlachetne. Najpopularniejsze to bez wątpienia topazy, mogące przybierać odcienie od błękitnych do czerwonych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są także z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych kamieni zazwyczaj podnosi cenę zakupu takich ozdób. Powinniśmy jednak pamiętać, że są to egzemplarze dużo bardziej oryginalne, niż te ze syntetycznymi kamieniami.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]