Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

29 marca 2019

Hakowce kupisz na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże wiele rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, a także zdemontowane elementy okien i drzwi – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]