Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

8 października 2019

Potrzebujesz kontenerów na odpady? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która uniemożliwia wylewanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały ziarniste mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i przechowywania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]