Kosmetyki naturalne – charakterystyka

12 września 2018

Więcej szczegółów o kremach naturalnych

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale także aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Produkty, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. Odwracamy się od składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

W wytwarzania kosmetyków organicznych stosuje się naturalne olejki (np. macadamia, arganowy czy migdałowy, ale też mniej spotykane oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie produkowanych kosmetyków, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne można nabyć w Polsce?

Największym asortymentem mogą poszczycić się świetnie zaopatrzone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]