Lampy solne – zdrowotne właściwości

28 marca 2024

Nie przeszukuj już Internetu! Lampa solna sklep dla Ciebie znajduje się na ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały rozległą popularność. Trzeba przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym przytulną atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści lecznicze?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Jak działają lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze posiadają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie wzięte dodatki do wnętrz, ale również możliwe źródło pełnego zdrowia i dobrego humoru.

Kontakt:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]