Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

15 listopada 2022

Skieruj się tutaj, aby kupić aparat do presoterapii.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak również punktu masażu.

Aparat do presoterapii – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często używane są aparaty do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które nasuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody rękaw uciska kończynę, stymulując tak cyrkulację limfy. Istnieje dużo wskazań do wypróbowania masażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się również niesłychanie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do drenażu limfatycznego

Duże możliwości użycia aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, dzięki przenośnym aparatom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg masażu. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez problemu można wziąć je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być uprzednio ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi zakrzepica i choroba nowotworowa, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]