Masz małe dziecko? Poznaj aspirator do odkurzacza

16 listopada 2018

Przeziębienie u małego dziecka zazwyczaj nie jest groźną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go bagatelizować. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By się przed tym uchronić, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie usunie wydzielinę

Metod na odciągnięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą bywa dla pociechy mało komfortowe. To wyjaśnia popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech, a bardziej skomplikowane urządzenia to aspiratory zasilane własnym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem odciągacza do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz kataru jest prosty w obsłudze i niezwykle efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też wpierw ją rozrzedza, co pozwala na całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Jest on dostępny w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).