Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

25 stycznia 2020

Dowiedz się więcej o kremach przeciwzmarszczkowych do cery

Nawet młodzieńcza skóra bez wyprysków wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić tok wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej zachować ich zdrowy wygląd. Głównie ma to odniesienie do cery twarzy, która jest najbardziej narażona na tworzenie się niekorzystnych zmian, pośród których wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. W związku z tym tak ważne jest, by używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do rodzaju skóry i wieku. Na szczęście nie jest to skomplikowane, gdyż na rynku dostępne są kosmetyki dostosowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki mają skład?

Najistotniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć mają w składzie mocznik – czynnikzespalający molekuły wody i w ten sposób powstrzymujący jej utratę, a oprócz tego zmiękczający skórę. Kosmetyki tego typu posiadają w składzie także ceramidy – tłuszcze, które także powstrzymują utratę wody dzięki temu, iż wypełniają przerwy między komórkami tkanki skórnej. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. W odpowiednim nasyceniu skwalen niszczy wolne rodniki i pozostałe szkodliwe czynniki, a poza tym umożliwia substancjom odżywczym dotrzeć do skóry.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy przeciwzmarszczkowe można podzielić na kilka rodzajów. Głównym kryterium podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest konkretny preparat. Przy jego doborze należy też mieć na uwadze, do pielęgnacji jakiej części ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu do szyi czy też pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]