Nowoczesne elementy konstrukcyjne – kątowniki aluminiowe

26 lipca 2019

Poszukujesz kątowników aluminiowych? Zobacz tutaj

Profesjonalne części wyprodukowane z aluminium zapewniają trwałość konstrukcji, dzięki czemu mają bardzo duże zastosowanie. Czym są kątowniki aluminiowe i są ich cechy charakterystyczne? W jakich sektorach są używane?

Kątowniki aluminiowe – cechy charakterystyczne

Kątowniki aluminiowe to komponenty konstrukcyjne przypominające kształtem literę L. Mają stały przekrój poprzeczny, a ich cechą charakterystyczną jest również odpowiednia długość. Są one niesamowicie wytrzymałe na negatywne czynniki zewnętrzne i nie ulegają korozji, a wszystko dzięki aluminiowej konstrukcji. W grupie profili wyróżniamy też inne rodzaje elementów – np ceowniki i dwuteowniki. Kątowniki można dostać nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale również bez wychodzenia z domu. W sklepach internetowych sprzedawane są kątowniki o różnym przekroju, np. 30 mm x 30 mm, 40 mm x 40 mm czy 60 mm x 60 mm, co zapewnia doskonałe dopasowanie do indywidualnych wymagań odbiorców. Produkty oferowane przez internet są cięte przecinarką do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – do produkcji statywów i barier ochronnych

Kątowniki aluminiowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia, między innymi w branży motoryzacyjnej, produkcyjnej czy wystawienniczej. Używa się ich do budowy siatek laboratoryjnych, witryn, rolet itp. O tak szerokim wykorzystaniu decyduje przede wszystkim surowiec, z którego są wyprodukowane. Aluminium jest bowiem nie tylko niezwykle wytrzymałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz bez problemu modelować poprzez gięcie.

Kontakt:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]