Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

24 czerwca 2020

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, odwiedź ten adres

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Wpierw jednak następuje ta wymarzony przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Obdarowanie kobiety pierścieniem to niezwykle stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę koła, które reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, iż od tego palca prowadzi żyła wiodąca wprost do serca, tytułowana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, iż to Grecy przywieźli do Europy tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wykonywano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Drogimi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężowie chcieli zademonstrować swoją bezgraniczna ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, jednak materiały te w rzeczywistości powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od kilku wieków, przy czym znaczący przyrost ich popularności można odnotować w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z dużym brylantem, jednakże potencjał swobodnego łączenia przeróżnych metali i kamieni jest ogromny. Prócz diamentów wykorzystuje się rubin, szafir czy topaz. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, jednakże w dalszym ciągu na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i różnych typów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało opinia, iż mężczyzna powinien zapłacić na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Koszt pierścionka zależny jest od kilku elementów: surowca, użytego kamienia, liczby karatów czy designu, wobec tego każdy kupi śliczny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania i uczucia, dlatego jego cena ma drugoplanowe znaczenie. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Kontakt:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]