Podstawowe informacje o butach jeździeckich

2 września 2019

Jeśli potrzebujesz butów jeździeckich, koniecznie wejdź na horse-trade.pl

Jazda konna z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie powinno to zadziwiać – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę spore walory tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: trening odpowiedniej postawy, wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, a także polepszenie kondycji. Oprócz tego ma dobroczynnie oddziałuje na psychikę: redukuje napięcie, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. By jednak całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, musimy należycie wybrać ubiór i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – osłona całej lub części nogi

Odróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają tylko za kostkę – są zatem o wiele krótsze. Oficerki to zaś obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym gwarantują osłonę całej nodze, redukując niebezpieczeństwo powstawania otarć czy sińców. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednak decydując się na ich kupno, warto nie zapominać o tym, żeby zaopatrzyć się również w osłonę na nogi – czapsy lub sztylpy.

Z jakich surowców są produkowane buty do jazdy konnej?

Kupując buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wyprodukowane. Na rynku dostępne jest obuwie zrobione ze skóry i jej rozmaitych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie drogie, mimo to opłaca się na nie zdecydować z uwagi na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Zalecane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i prawie natychmiast osiąga pożądany kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, natomiast jej walorem jest przystępna cena.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]