Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

28 września 2018

Dowiedz się, gdzie zamówić biżuterię z cyrkoniami

Podczas procesu tworzenia biżuterii powszechnie stosowane są niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Są one estetycznym dodatkiem, a automatycznie znacząco zwiększają cenę obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza ludzi może pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród zgromadzonych zbiorów. Na szczęście istnieją także alternatywne sposoby dla oszczędnych osób.

Czym są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu zbliżonych cech oraz wyglądu może z łatwością zastąpić diament. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale okazy z dodatkiem niestandardowych substancji mogą posiadać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, posiadają one naturalnie również inne przeznaczenia. Używa się je przykładowo w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach lub też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim cechom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład przez internet.