Preparat do usuwania farby olejnej – zastosowanie

9 kwietnia 2019

Potrzebujesz środków do czyszczenia elewacji? Wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem pojawiania się malunków na elewacjach budynków i murach bardzo się nasilił. Najczęściej przybierają one formę napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego zazwyczaj hasła te zawierają treści wulgarne bądź rasistowskie. Nic zatem dziwnego, że właściciele lub zarządcy budynków robią co w ich mocy, żeby pozbyć się ich z murów. W tym celu przeważnie postanawiają powtórnie pomalować ścianę – to jednakże jest dość kosztowne i pochłania sporo pracy. Inną opcją jest użycie preparatu do usuwania farby.

Działanie środka do usuwania farby olejnej?

Działanie tychże preparatów opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – w szczególności rozmaitego rodzaju żywice. Ich charakterystyczna kompozycja powoduje, że środki tego typu pozwalają na czyszczenie także mocno porowatych powierzchni. Najlepsze preparaty do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla ludzi oraz otoczenia. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na fasadę obiektu – w tym celu należy użyć szerokiego pędzla lub wałka. Po około 60 minutach preparat należy zmyć myjką ciśnieniową lub wypłukać wodą.

Kto powinien wybrać środek do usuwania farby olejnej?

Środek do usuwania farby olejnej powinien być na wyposażeniu wszelkich ekip sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to zwłaszcza fasady nieogrodzonych bloków są narażone na ataki wandali. Niewielkie opakowanie preparatu okaże się przydatny również właścicielom domów jednorodzinnych, firm czy sklepików. Zakup środka do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian po raz kolejny spora oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]