Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

9 listopada 2018

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, ale również pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do mieszkania. Najczęściej do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W większości z nich kupimy również wszystkie potrzebne akcesoria, tj. wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe, rozety czy kółka z żabkami. W jednym miejscu możemy dobrać cały zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, które rolety wybierzemy, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, ale nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w salonie, biurze, pokoju dziecięcym, a także w łazience. Takie rolety mają naprzemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i często okazuje się, że rolety w rozmiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, do tego będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonaliście.